Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon dokonany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można rozłożyć, aby otrzymać większą przestrzeń wyświetlacza, ze powodu na dużą wartość oraz dostępność pozostają tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że tak dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to jakieś spośród bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest przecież składanym smartfon w sumie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak zapewnia Roberto Escobar, udało się to kupić dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do końca spełniony tym szkoleniem, ale załóżmy, że owszem jest ono naturalne.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego planem nie jest zupełnie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale też pokonanie Apple. Plan raczej trudny do stworzenia, ale jednak warto marzyć. Ponadto, ma on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w wiele zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ dokonany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że stanowi on prezentować się wysoką trwałością oraz gwarantować wyższą trwałość na zdania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem dania jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z kolekcji 8, i przetwarzaniem grafiki bawi się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie dostaje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na dane. Możliwe jest dodatkowo wzięcie z karty pamięci o dużej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w daniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, które stanowią utrudnić przyjęcie się do wrażliwych danych. Nie istnieje on w 100% bezpieczny, ale podobno ma służyć wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, również pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest oferowany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza partia jest zależna do 100 tys. egzemplarzy. Ceny składają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na dane za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest zatem naprawdę tani, jak na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments